Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

We wtorek 26 września 2017 r. Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pan Józef Kaliński odwiedzili naszą szkołę w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Główną ideą kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego istoty noszenia elementów odblaskowych, szczególnie jesienią i zimą oraz o zmroku. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe elementy często są w stanie uratować nasze życie.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Józef Kaliński oraz Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat przekazali wszystkim pierwszoklasistom z naszej szkoły zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą 4 elementy – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub plecaka.

Dzieci chętnie i - co najważniejsze - poprawnie odpowiadały na pytania zadawane przez przedstawicieli władz Samorządowych dotyczące bezpieczeństwa na drodze, poruszania się po niej pieszo oraz na rowerze.
Spotkanie z pierwszoklasistami przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. 

 


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl