Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


Informacja o projektach realizowanych w Szkole Podstawowej w Goławinie

Stowarzyszenie „Razem dla wsi” działające przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie otrzymało dofinansowanie na projekt „Szkoła kreatywnych zajęć” w ramach konkursu „Z fundacją PZU po lekcjach”. Dzięki temu w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie goławińskiej podstawówki będą mieli możliwość nieodpłatnego  uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych tj. koło dziennikarskie, warsztaty muzyczno- taneczne, warsztaty plastyczno- techniczne, warsztaty questingu, warsztaty teatralne( dokładne informacje na temat zajęć w załącznikach). Zajęcia są zaplanowane na cały rok szkolny i odbywają się według ustalonego harmonogramu, a prowadzą je instruktorzy- specjaliści z zewnątrz, jak też nauczyciele tutejszej szkoły. W ramach zajęć planowane są bezpłatne wyjazdy do teatru w Warszawie, w Płocku oraz do redakcji lokalnej gazety, telewizji, radia. Partnerami projektu są: Gmina Czerwińsk, Vistula Bank Spółdzielczy, firma Eurostar, LGD Przyjazne Mazowsze. Uroczysta inauguracja projektu miała miejsce 17 września b.r. na Festynie „Pożegnanie lata”, który corocznie organizowany jest przez Stowarzyszenie oraz szkołę w Goławinie.

Pod koniec września Stowarzyszenie „Razem dla wsi” otrzymało informację o dofinansowaniu następnego projektu Fundacji PZU w ramach konkursu „Fundacja PZU z Kulturą” – „Odkrywanie kultury”. Projekt ten opiera się na zorganizowaniu dla uczniów Szkoły Podstawowej w Goławinie i chętnej młodzieży (absolwentów tej szkoły) wyjazdów do miejsc kultury wysokiej. I tak planowane są wyjazdy do:

Wyjazd jednodniowy do Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina na warsztaty "Filharmonia z klasą", obejrzenie spektaklu muzycznego według aktualnego repertuaru. Dodatkowo uczniowie poznają Łódź filmową - zwiedzają z przewodnikiem Muzeum Kinematografii i Muzeum Animacji Semafor gdzie uczestniczą w warsztatach filmowych i projekcji filmu.

Wyjazd jednodniowy do Teatru Narodowego w Warszawie na lekcję teatralną Za kulisami i spektakl teatralny według aktualnego repertuaru. Zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina połączone ze słuchaniem muzyki mistrza.

Wyjazd jednodniowy do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie na lekcję teatralną Zwiedzanie kulis, obejrzenie spektaklu w teatrze lub udział w Koncercie pod gwiazdami w planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie wystawy malarstwa historycznego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Wsparcie organizacyjne i finansowe tego projektu zadeklarowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Goławinie.

Inauguracja projektu odbyła się w Dniu Edukacji, a zakończenie projektu odbędzie się w lutym 2018 r.

 


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl