Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


Wycieczka do Warszawy
18.11.2017r. grupa 48 uczniów Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Goławinie wyjechała do Warszawy. Celem  wyjazdu była realizacja kolejnego zadania z projektu „ Odkrywanie kultury” dofinansowanego przez Fundację PZU, Stowarzyszenie „Razem dla wsi” i Radę Rodziców. Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście i przejście Krakowskim Przedmieściem do Muzeum Fryderyka Chopina mieszczącym się w Pałacu Ostrogskich na Tamce. Tam uczniowie dzięki przewodnikom obejrzeli ekspozycje muzealne związane z życiem i twórczością naszego wielkiego kompozytora. Mieli też okazję posłuchać fragmentów jego dzieł. Następnie wszyscy udali się do Teatru Narodowego, gdzie uczestniczyli w lekcji teatralnej „Przed spektaklem”. Z przewodnikiem mieli okazję obejrzeć teatr od kulis, poznać ludzi pracujących przy wystawianiu sztuk, zobaczyć zgromadzone rekwizyty, odwiedzić garderoby artystów i spotkać się z niektórymi aktorami znanymi dzieciom z telewizji.
Kolejnym punktem programu było obejrzenie sztuki „Królowa Śniegu”. Wrażenia z pobytu  w Teatrze Narodowym były niezapomniane. Wszyscy zgodnie chcieliby tam jeszcze nie jeden raz wrócić. Opiekunami uczniów na wycieczce byli: Hanna Majewska, Jolanta Pisarska, Maria Jolanta Brulińska, Anna Żach i Krzysztof Bebeszko.

 


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl