Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


WYCIECZKA DO WARSZAWY
17 01.2018 roku - w czasie ferii zimowych,  został zorganizowany kolejny- czwarty już wyjazd dla uczniów  Szkoły Podstawowej w Goławinie do miejsc kultury wysokiej w ramach realizacji projektu „PZU z kulturą”. Tym razem uczestnicy mieli okazję zwiedzić Teatr Wielki- Operę Narodową od kulis. Była to niezwykła atrakcja i niesamowita okazja do poznania pracy  ogromnej liczby ludzi, którzy na co dzień zajmują się min.: projektowaniem i szyciem strojów dla artystów, przygotowywaniem scenografii i rekwizytów oraz przygotowywaniem spektakli od strony technicznej. Dzieci miały okazję przejechać się teatralną windą, ale przede wszystkim wejść do pomieszczeń, o których do tej pory mogły tylko słyszeć np.: teatralna modelatornia, szwalnia, malarnia, ślusarnia, rekwizytornia, garderoba. Uczniowie poznali też ciekawostki związane z Operą Narodową i jej historię.

Kolejnym punktem wycieczki był spektakl  „Koziołek Matołek” w teatrze „Guliwer”. Niezwykła opowieść o przygodach Koziołka Matołka, przedstawiona w niekonwencjonalny sposób spodobała się szczególnie najmłodszym. Dla wielu naszych uczniów była to niezwykła okazja do atrakcyjnego spędzenia czasu w okresie ferii zimowych. Organizacją wycieczki zajęła się p. Hanna Majewska, natomiast opiekę sprawowały p. Iwona Umięcka, p. Jolanta Brulińska, p. Jolanta Pisarska oraz chętni rodzice.

 

 


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl