Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


WYCIECZKA DO WARSZAWY
4 stycznia 2018 r. grupa 50 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe do Warszawy w ramach projektu ”Z Fundacją PZU z kulturą” – „Odkrywanie kultury”. Uczestnicy kolejnego już wyjazdu byli na koncercie edukacyjnym „Cudowne musicale – Od West Endu aż po Broadway”.

Młodzi artyści wystąpili w ciekawych interpretacjach słynnych utworów musicalowych jak „Metro”, „Phantom of the Opera”, „Notre Dame de Paris”. W trakcie koncertu widzowie w edukacyjnej zabawie scena –widownia dowiedzieli się czym jest musical, poznali różne rodzaje tańca i obejrzeli efektowne dekoracje z użyciem technik multimedialnych.
Następnym punktem wyjazdu była lekcja w Muzeum narodowym. Grupa młodsza (klasy III – IV) uczestniczyła w lekcji „Co mówią obrazy”, a grupa starsza (klasy V – VII) w lekcji „Muzealne przeboje”. Obydwie grupy zwiedzały wystawy obrazów z przewodnikami i pod ich kierunkiem uzupełniały karty pracy.
Po lekcji w Muzeum narodowym uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik. Tam przy interaktywnych eksponatach wykonywali eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa „Powietrze – więcej niż nic” i „Teatr wysokich napięć”. Po ponad dwu godzinach nauki przez doświadczenie wszyscy udali się do Planetarium na seans „Halo, Ziemia”, który poprzedził wykład i pokaz „Nieba Kopernika”.
W drodze powrotnej uczniowie podziwiali z okien autokaru świąteczne iluminacje Warszawy.
Opiekunami wyjazdu były p. Hanna Majewska, p. Jolanta Pisarska, p. Monika Krajewska, p. Olga Wiórkiewicz-Rosiak, p. Anna Żach.
Hanna Majewska


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl