Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


GALA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA PROJEKTU "ODKRYWANIE KULTURY"
13 II 18 r. w Naszej szkole odbyła się uroczysta Gala zakończenia projektu „Odkrywanie kultury”. Projekt ten mający na celu uczestnictwo dzieci i młodzieży w szeroko pojętej kulturze wysokiej, polegał na organizowaniu wyjazdów do opery, teatru, filharmonii, muzeów.
Został sfinansowany przez Fundację PZU – PZU z Kulturą i działające przy Szkole w Goławinie Stowarzyszenie „Razem dla wsi”. Partnerami projektu byli: Gmina Czerwińsk nad Wisłą, Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie, Bank Spółdzielczy Vistula w Czerwińsku, Firma Euro Star z Goławina, Lokalna Grupa Działania Przyjazne Mazowsze.

Nasi uczniowie w ramach projektu byli: w Filharmonii Łódzkiej na warsztatach flamenco, w Muzeum Kinematografii i Animacji Semafor, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Teatrze Narodowym, Operze, Muzeum Narodowym w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, Teatrze Palladium na koncercie, Teatrze Guliwer. Wyjazdy umożliwiły dzieciom zwiedzanie miejsc kultury wysokiej, jak i udział w warsztatach edukacyjnych, koncertach i przedstawieniach teatralnych.

Na Gali zakończenia projektu można było obejrzeć album i prezentację zdjęć, posłuchać wspomnień z „Pamiętnika”, obejrzeć plakaty i zgromadzone materiały pamiątkowe z wyjazdów, podziwiać filmy nakręcone przez dzieci w Muzeum Animacji w Łodzi, obejrzeć przygotowane prezentacje o zachowaniu w miejscach kultury i sztuki.

Projekt podsumował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goławinie p. Janusz Majewski oraz prezes stowarzyszenia „Razem dla wsi” p. Hanna Majewska. Koordynatorem projektu był p. Piotr Żach, a w realizację nieodpłatnie włączyli się członkowie Stowarzyszenia „Razem dla wsi”, nauczyciele i uczniowie.

Na Galę przybył Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą p. Marcin Gortat. Zaproszeni zostali również przedstawiciele instytucji partnerskich: Fundacji PZU, Banku Spółdzielczego Vistula, LGD Przyjazne Mazowsze oraz firmy Euro Star.

 


>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl