Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


WYCIECZKA WARSZAWA

Po raz kolejny pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goławinie wzięła udział w wyjeździe zorganizowanym w ramach projektu Fundacji PZU - „Szkoła kreatywnych zajęć”. Projekt ten współfinansuje i realizuje działające przy szkole w Goławinie Stowarzyszenie „Razem dla wsi”.

Tym razem uczniowie obejrzeli w tatrze „Baj” przedstawienie pod tytułem „Grzeczna”. Następnie podziwiali panoramę Warszawy z dachów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Spacerowali w czterech częściach ogrodu i oglądali kolorystycznie dobrane gatunki roślin. Z zainteresowaniem oglądali bogaty księgozbiór biblioteki i obserwowali pracę naukową studentów.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Powązkowskiego, największej nekropoli Warszawy. Uczniowie zostali zapoznani z historią tego miejsca, a następnie przeszli do Katakumb i do Alei Zasłużonych. Zapalili symboliczne znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli walcząc za ojczyznę i na płycie upamiętniającej osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Pobyt na Powązkach był dla naszych uczniów prawdziwą lekcji historii.

Cieszymy się, że dzięki projektowi w roku 100-lecia Niepodległości Polski odwiedzamy miejsca będące żywą historią naszego kraju.Hanna Majewska

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl