Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


DZIEŃ PATRONA

„O Kardynale- wzorze nasz! Ty naszą szkołę w pieczy masz…”- takie oto słowa pieśni rozbrzmiewały 27 kwietnia w Szkole Podstawowej imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie. Cała społeczność szkolna w tym szczególnym dniu uczciła szesnastą rocznicę nadania szkole imienia wielkiego i zasłużonego Polaka. „To właśnie szesnaście lat temu miało miejsce to ważne i niezwykłe wydarzenie- uroczystość nadania imienia naszej szkole. Uczniów, którzy dziś do niej uczęszczają nie było jeszcze na świecie, ale ich rodzice, dziadkowie i większość obecnych nauczycieli czynnie włączyli się w organizację tego niezapomnianego wydarzenia” - tak wspomina dyrektor tutejszej placówki Janusz Majewski .
W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ z Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie wypożyczona została fotograficzna wystawa edukacyjna pod tytułem „Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej”. Przez tydzień uczniowie i nauczyciele mieli możliwość bliżej poznać postać swego Patrona poprzez ciekawe informacje i zdjęcia od czasów dzieciństwa, aż do ostatnich dni Kardynała. Uwieńczeniem obchodów Dnia Patrona w Goławinie był okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów pod przewodnictwem wychowawców.
Jesteśmy dumni , że to właśnie Prymas Tysiąclecia- Kardynał Stefan Wyszyński jest patronem naszej szkoły i staramy się być wierni jego ideałom!

Tekst i fotografie: Jolanta Pisarska, koło dziennikarskie przy SP w Goławinie

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl