Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


ZWIEDZAMY SKANSEN W SIERPCU
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Goławinie poznawali dawną wieś, jej tradycje, folklor w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Był to kolejny wyjazd z realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla wsi” projektu Fundacji PZU – „Szkoła kreatywnych zajęć”.
Dzieci z klas: I, II, IV, V, VI i VII uczestniczyły w pokazie multimedialnym „ Od ziarenka do chleba”. Następnie wycinały, projektowały i kleiły na warsztatach „ Barwny świat ludowych wycinanek”. Obydwie grupy młodsza i starsza udały się z przewodnikami na zwiedzanie nagromadzonych w skansenie budynków gospodarczych i mieszkalnych, dworu, kościoła. Następnie dzieci z klas V – VII uczestniczyły w warsztatach „ Na szkle malowane”, a młodsze z klas I – IV uczyły się kaligrafii. Czytały czytanki Elementarza, pisały piórem atramentowym.
Po skończonych zajęciach wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami i wspólne zabawy.
 

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl