Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


Wieczór świąteczno-niepodległościowy w Goławinie
16 grudnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie tradycyjny wieczór świąteczny. W tym roku, ze względu na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wzbogacony o akcenty patriotyczne. To wydarzenie wpisało się również w jedno z działań realizowanego projektu Ministerstwa Obrony Narodowej – Wieś tradycją silna – dla Niepodległej. Projekt ten jest prowadzony i współfinansowany przez działające przy szkole Stowarzyszenie Razem dla wsi.
Wieczór rozpoczął się świątecznym tańcem dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wszystkich zaproszonych gości, zgromadzonych rodziców, dziadków powitał dyrektor szkoły i zaprosił do obejrzenia przygotowanej części artystycznej. Złożyły się na nią patriotyczne jasełka, przedstawienie „Gdzie podziała się pierwsza gwiazdka” i humorystyczna scenka wystawiona przez członków Stowarzyszenia – „Boże Narodzenie w hipermarkecie”. Wspólne śpiewy kolęd, życzenia świąteczne, dekoracje, wprowadziły wszystkich uczestników w nastrój zbliżających się świąt. Dopełnieniem uroczystości była przygotowana dla wszystkich wieczerza wigilijna. Symbolicznie łamany opłatek, śledzik, pierogi, czerwony barszcz z pasztecikami i domowe wypieki stworzyły namiastkę wigilijnego stołu, przy którym każdy znalazł miejsce. Uczestnicy wieczoru mieli też możliwość obejrzenia prac plastycznych naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na Ozdobę świąteczną – patriotyczną. Wszyscy zostali obdarowani śpiewnikami patriotycznymi i kartami świątecznymi.
Tego wieczoru poczuliśmy, że zbliża się Boże Narodzenie.

 

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl