Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


GALA ZAKOŃCZENIA PROJEKTU

21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie odbyła się uroczysta Gala zakończenia projektu „Wieś tradycją silna – dla Niepodległej” współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i działające przy szkole Stowarzyszenie „Razem dla wsi”. Realizację poszczególnych zadań projektowych podsumowała prezes Stowarzyszenia.

Następnie nastąpiła dekoracja uczestników Biegu Niepodległościowego pamiątkowymi medalami upamiętniającymi 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Po tym został rozstrzygnięty konkurs klasowy na życzenia dla Polski. Każda klasa, począwszy od zerówki do klasy VIII prezentowała ozdobne w biało-czerwone barwy drzwi swojej sali lekcyjnej, na których były umieszczone życzenia dla naszej Ojczyzny. Za piękne słowa i biało-czerwone ozdoby każdy uczeń otrzymywał pamiątkowy kubek z logo Niepodległej Polski.

Następnie prezentowały się drużyny piłkarskie, które wzięły udział w Turnieju piłki nożnej w Czerwińsku. Puchary otrzymali za I miejsce drużyna z Goławina, za II miejsce z Miączynka i za III miejsce z Wólki Przybójewskiej. Wszyscy piłkarze otrzymali także pamiątkowe długopisy i magnesy z logo upamiętniającym 100 lecie odzyskania Niepodległości.

Po tym rozstrzygnięto konkurs na kotylion niepodległościowy. Nagrodzono 25 uczniów w większości z klas 0 – III.

Na koniec podsumowano wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową z motywem patriotycznym. Biało – czerwone choinki, stroiki, bombki cieszyły oczy dzieci i dorosłych. Za te pomysłowe ozdoby uczniowie zostali nagrodzeni w kategoriach klas 0 – I, II – IV i V – VIII. Wyłoniono 3 najlepsze prace w każdej kategorii. Uczniowie otrzymali też wyróżnienia. Dzięki finansowemu wsparciu MON nagrody za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy. Pamiątkami na 100 lecie odzyskania Niepodległości zostali obdarowani też nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia.

Nagrody wręczali: Joanna Marchel, Katarzyna Szostak, Elżbieta Lewandowska, Jolanta Pisarska, Hanna Majewska, Janusz Majewski.

Po słodkim poczęstunku, życzeniach i podziękowaniach wszyscy rozeszli się do klas na przygotowaną Wigilię.

Naszym pragnieniem jest, aby zbliżający się Nowy Rok przyniósł dla naszej goławińskiej szkoły i Stowarzyszenia Razem dla wsi jeszcze wiele tak udanych projektów.


 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl