Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 

 

RAJD ROWEROWY
W niedzielę 5 maja Stowarzyszenie Razem dla wsi działające przy Szkole Podstawowej w Goławinie, zaprosiło okolicznych mieszkańców na rajd rowerowy. Został on zorganizowany w ramach realizowanego projektu ,, Wsi spokojna- wsi wesoła’’. Trasa rajdu prowadziła oznaczoną Drogą świętego Jakuba na odcinku z Czerwińska nad Wisłą do Wólki Przybójewskiej. Autobus szkolny przewiózł uczestników rajdu z parkingu Szkoły w Goławinie do Czerwińska. Rowery zostały przetransportowane busami Wszyscy uczestnicy rajdu weszli na wspólną modlitwę do Bazyliki Zwiastowania NMP w Czerwińsku. Tam ksiądz przewodnik przypomniał wszystkim historię kościoła i cudownego obrazu Matki Bożej. Następnie, po zapoznaniu się z regulaminem rajdu wszyscy wyruszyli na trasę. Prowadzącym był Wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat wraz z nauczycielem p. Maciejem Ślaskim .Kolumna rowerzystów przejechała przez czerwiński rynek, a następnie tuż przy Wiśle kierowała się w stronę Pragi. Zgodnie z oznaczeniami projektowymi wykonanymi przez firmę Art-BRO, uczestnicy rajdu przejeżdżali przez malownicze nadwiślańskie wsie Wilkówiec, Wychódźc, Miączyn, Miączynek, Wólkę Przybójewską. Po drodze były organizowane postoje na krótki odpoczynek. Na jednym z nich dołączył do rajdowiczów nasz radny p. Jacek Fotek.

Miejscem docelowym rajdu był grób nieznanego żołnierza w Wólce Przybójewskiej nad Wisłą na posesji Państwa Katarzyny i Mariusza Nowickich. Gospodyni miejsca zapoznała wszystkich z historią grobu i znajdującej się tam figurki Matki Bożej. Proboszcz parafii Smoszewo ks. Artur Bombiński odmówił krótką modlitwę, a członkowie Stowarzyszenia umieścili tablicę z oznaczeniem grobu.

Następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Dzięki środkom finansowym uzyskanym z projektu zostały zakupione słodycze, napoje dla uczestników rajdu. Państwo Nowiccy umożliwili pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zapewnili też kulinarne rarytasy takie jak smalec z ogórkiem i domowe ciasto. Zabawy dzieci, wspólne rozmowy członków Stowarzyszenia, nauczycieli, księdza, p. Wójta radnego, gospodarzy wpłynęły na wspaniałą atmosferę i postanowienie kolejnych przedsięwzięć.

 

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl