Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Loading Flash movie...

 


DOŻYNKI
W niedzielę 25 sierpnia w Smoszewie odbyły się uroczyste dożynki parafialne. Jak co roku lokalni rolnicy mogli podziękować za tegoroczne plony podczas dziękczynnej mszy świętej. Przez delegacje poszczególnych wiosek przygotowane zostały wieńce i kosze dożynkowe. Mszy świętej przewodził ksiądz Krzysztof z Czerwińska. Od kilku lat tradycją w parafii Smoszewo jest wspólne biesiadowanie. W tym roku w organizację dożynek parafialnych włączyło się Stowarzyszenie „Razem dla wsi”, które w ten sposób realizowało zadania z projektu grantowego „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Stowarzyszenie przygotowało swoje stoisko z przekąskami pod hasłem „Wszystko co polskie”, rozstrzygnięto również konkursy: na wieniec dożynkowy ( I miejsce- Wólka Przybójewska, II miejsce- Miączynek, III miejsce- Smoszewo) i na najpiękniejszy przydomowy ogródek ( I miejsce p. Ferscy, II miejsce p. Romanowscy, III miejsce p. Ciurzyńscy). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy albumy kulinarne „Cista i desery z owoców sezonowych”. Nagrody ufundowane zostały przez stowarzyszenie ze środków projektowych. Atmosferę biesiady rozgrzewał p. Maciej Romanowski z grupą teatralno- kabaretową prezentując tańce ludowe, przyśpiewki, skecze i scenki ze znanych polskich komedii i seriali. Poszczególne wioski również przygotowały stoły zapełnione tradycyjnym polskim jedzeniem, a ksiądz proboszcz Artur Bombiński przygotował stoisko rybne z samodzielnie wędzonymi przez siebie darami Wisły.

Jak zwykle przy organizacji uroczystości mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony p. wójta Marcina Gortata i pracowników Urzędu Gminy Czerwińsk za co składamy serdeczne podziękowania.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pt. „Wsi spokojna, wsi wesoła” realizowana w ramach projektu grantowego pn. „Aktywna Wieś” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

>>> wejście do galerii zdjęć <<<

 

             
             

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Goławin 49c, 09-150 Czerwińsk
tel/fax: 0-24 23 18 109, mail: spgolawin@op.pl